Jak zwalczyć cellulit?

Od zawsze człowiek chciał być idealny, doskonały jak na portretach Michała Anioła. Jednak niestety w życiu nie jest tak kolorowo jak na obrazku.

Jednym z największych problemów z którym zmagają się kobiety jest cellulit. Cellulit to nierówna skóra, która swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. To zmartwienie ponad 90 procent kobiet. Naskórek ten pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach, a nieleczony może stopniowo obejmować kolejne części ciała.

Najlepszą metodą na cellulit jest właściwe odżywianie. Aby dieta osiągnęła pożądany skutek, należy stosować ją rygorystycznie. Ograniczenie tłuszczów i węglowodanów bedzie prowadzić nas do sukcesu. Drugą rzeczą jest wysiłek fizyczny - dużo jazdy na rowerze, spacery i bieganie spali nam niepotrzebne kalorie. Również podządne wysypianie się pomoże nam w walce z cellulitem.

Warto również stosować różnego rodzaju preparaty antycellulitowe - dobrze jest zacząć od wykonania peelingu ciała, aby aktywne kosmetyki łatwiej wnikały w naskórek.

Jak widać czynników składających się na sukces jest wiele. I pamiętajmy że najważniejsza jest cierpliwość.