Leczenie cellulitu

Jeżeli kobieta odkryje, że ma cellulitis myśli, że to koniec świata. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to choroba na którą się umiera ani nie trzeba amputować nóg. Cellulit to pomarańczowy naskórek, pojawiający się gdy kobieta wykonuje mało ruchu bądź jest otyła.

Czy da się to leczyć? Oczywiście! Więcej - można to całkowicie wyeliminować. Istnieje kilka zabiegów, które pomogą nam wyleczyć się z cellulitu.

Pierwszym z nich jest skrelolipoliza ultradźwiękowa - wykonuje się ją na profesjonalnej aparaturze medycznej, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego doboru zabiegów leczniczych. Warto również zaznaczyć, że skrelolityczne działanie ultradźwięków potwierdzone jest badaniami klinicznymi.

Kolejnym zabiegiem jest drenaż limfatyczny manualny - polega na precyzyjnym, ręcznym usuwaniu obrzęków. Pozostałe zabiegi: manualny masaż endermologiczny - masaż redukująco-ujędrniający, zaleca się stosowanie go na okolice zwiotczałej skóry brzucha. Polega na połączeniu intensywnych technik masażu izometrycznego i klasycznego. Elektrostymulacja - to ujędrnianie mięśni, aktywizowacja pompy mięśniowej oraz wykorzystanie działania prądu, który stymulująco wpływa na procesy odżywcze tkanek. Mezoterapia - ostrzykiwanie okolic objętych cellulitem, lekiem intensywnie pobudzającym miejscowe krążenie.

Oprócz tych pięciu zabiegów dobierana jest jeszcze indywidualna dieta oraz trenning.