Sposoby na cellulit

Cellulitis to współcześnie jedno z największych zmartwień kobiet. Nawet niedoskonałości związane z biustem czy białymi zębami zostały w tyle.

Kobiety nienawidzą mieć cellulitu, często więc pojawia się pytanie: jak go zwalczyć? W telewizji bądź gazetach reklamowane są żele w kremie, które mają nam pomóc zwalczyć tą uciążliwość. Jednak sam krem nie zwalczy cellulitu. Żel jest pomocny w jego zwalczeniu ale tylko wtedy, gdy połączony jest z dietą i ćwiczeniami.

Ogólnie rzecz biorąc istnieje sześć podstawowych sposobów walki z cellulitem. Masaż - możesz robić go na sucho lub pod prysznicem. Zacznij od stóp w górę, zataczając na skórze kółeczka. Kosmetyki antycellulitowe - balsamy, żele, kremy czy specjalne ampułki świetnie zwalczające cellulit. Najczęściej kosmetyki te stosuje się wieczorem przed snem. Uciskanie - pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu z tkanek jest usuwany nadmiar wody oraz toksyn (uciskaj tak jakbyś gniotła ciasto tylko trochę delikatniej żeby nie sprawiało Ci to bólu). Wygładzanie - pomaga skutecznie rozbić grudki tłuszczu, masowanie zacznij od kolan po czym powoli przesuwaj się ku pachwinom.

Podstawą są jednak różnorodne ćwiczenia fizyczne. Najważniejsze są te, w których biorą udział nogi i pośladki (takie jak bieganie czy jazda na rowerze).