Usuwanie cellulitu

Nie jedna kobieta po ci±ży lub z nadwag± ma już dosyć pomarańczowego naskórka na udach. ¦wiat idzie do przodu i to, co jeszcze 10 lat temu nie było możliwe dzi¶ jest czym¶ oczywistym. Więc czy aby nie dałoby się usun±ć cellulitu?

Cellulit to typowo kobieca przypadło¶ć, cechuje się nierównomiernym rozmieszczeniem wody, tkanki tłuszczowej oraz produktów przemiany materii. Jakie s± jego objawy? Przede wszystkim jest to pofałdowana skóra w obrębie ud, bioder, po¶ladków, kolan lub sutków, widoczne s± guzki i zgrubienia - niekiedy na tyle duże, iż powoduj± ból w miejscu ich występowania.

Aby usun±ć cellulit trzeba poddawać się zabiegom kosmetycznym. Ale nie zapomnijmy, że cellulitu nie można usun±ć od razu chyba, że poddamy się zabiegowi w klinice. Pomocne w leczeniu cellulitu s± preparaty takie jak: Detralex, Otrex, Venolan, Venoruton czy Aescin. Aby zapobiegać cellulitowi najlepiej kontrolować i utrzymywać odpowiedni± masę ciała. Nie zapomnijmy także o wysiłku fizycznym np. jazda na rowerze, pływanie.