Zabiegi na cellulit

Jeżeli kobieta cierpiąca na dolegliwość, jaką jest cellulitis chce szybko i efektywnie zwalczyć "pomarańczową skórkę", oprócz diety oraz ćwiczeń musi poddać się odpowiednim zabiegom. Bez dostępu do internetu ciężko znaleźć miejsca w których taki zabieg można wykonać. W jaki sposób można więc zwalczyć cellulit?

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem są zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Pamiętajmy jednak, że aby pozbyć się cellulitu nie wystarczy jeden czy dwa zabiegi. Aby efekty były widoczne trzeba poddać się całej serii takich operacji.

Zaczynając od początku na pierwszym miejscu będą masaże. Bardzo ważnym elementem terapii są masaże klasyczne - poprawią krążenie krwi w całym organizmie i powoli będą zwalczać cellulit. Masaż można wykonać też automatycznie, aparatem masującym, który ma prawie każdy taki gabinet kosmetyczny.

Innym rozwiązaniem jest drenaż limfatyczny - masaż uciskowy który udrażnia i pobudza krążenie. Inną metodą pozbywania się nadmiaru tłuszczu (a co za tym idzie również cellulitu) jest liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to metoda odchudzania lecz chirurgiczny sposób modelowania sylwetki, wiąże się on z bolesną rekonwalescencją.