Zwalczanie cellulitu

Jednym z największych wrogów wszystkich kobiet na świecie jest cellulit. Większość dotkniętych tą dolegliwością kobiet jest zdesperowana - kupuje kremy, maści, wszystko, co choć trochę pozwoli pozbyć się problemu. Ale najpierw trzeba poznać wroga aby go zwyciężyć.

Wyróżniamy cztery etapy cellulitu: pierwszy, w którym zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a dopiero w momencie chwycenia za skórę, drugi, w którym nierówności widać bez ściskania skóry, trzeci, podczas którego pojawiają się coraz większe nierówności, widać już "skórę pomarańczową", pojawiają się grudy, oraz czwarty etap - tzw. cellulit właściwy, gdzie wszystkie powyższe objawy przeradzają się w stan zapalny tkanek podskórnych.

Walka z "pomarańczem" musi być wielokierunkowa i długoterminowa. Przede wszystkim najważniejsze są chęci i konsekwentne dążenie do sukcesu.

Aby zwalczyć cellulit należy zacząć się odchudzać i ograniczyć spożycie tłuszczy i węglowodanów. Do diety dobrze jest dołożyć trening - najlepiej wykonywać ćwiczenia aerobowe (bieganie, aerobic). To wszystko jest potrzebne aby pobudzić krążenie podskórne w nogach i pośladkach, bo tam właśnie powstaje cellulit. Po zwalczeniu cellulitu pamiętajmy jednak, aby nie wrócić do starych nawyków.